DISCO PONAD WSZYSTKO

„Disco polo? To dla wieśniaków. Weź się nawet nie przyznawaj, że słuchasz…”

To jeden z tych stereotypów, którego nienawidzę. Pomijając fakt, że ostatnio muzyka disco jest na topie. Bo przyznajcie szczerze, kto z nas na imprezie nie bawi się przy „Miód malina”? Albo innym hicie tego pokroju. No kto? Przynajmniej jedna piosenka zawsze znajdzie dla siebie miejsce na domówce, nie? W klubach, które mają więcej dancefloorów także z natury można znaleźć osobną salę z polskimi hitami. I z moich obserwacji, to właśnie tam nie da się swobodnie tańczyć w przeciwieństwie do kawałku podłogi przeznaczonego na klubowe nutki. Bo prawda jest taka, że disco ponad wszystko. Nawet przeciwnicy tego gatunku potrafią schować urazę na pięć minut, nie?

Dlatego, gdy słyszę stereotyp, który rozpoczynał ten wpis, to mnie skręca. Choćby (beznadziejną) tańczącą dla mnie zna chyba każdy Polak… Może nie mam racji?

Zostawiam więc Was z moim TOP10 ostatnich czasów muzyki disco 🙂

A wy co myślicie o muzyce disco? Czekam na Wasze opinie w komentarzach 😉

+ W następnej notatce MOTO przybliżę Wam Low Leon Projekt #soon

Reklamy

4 responses to “DISCO PONAD WSZYSTKO

 1. Teraz Disco ponad wszystko? A nie pamiętasz jak płakałaś pod postami Maximo że wieśniackie Disco wypiera prawdziwą muzykę klubową która tylko liczy się na rynku muzycznym?

  Polubienie

 2. „Disco polo ponad wszystko” – uderzyło mnie to stwierdzenie. Nigdy nie powiedziałabym, żeby muzyka, której wartość merytoryczna była równa IQ plastiku była muzyką o wartości tak wysokiej. Tekst piosenki banalny, żeby nie powiedzieć prostacki, do tego bardzo łatwa linia melodyczna, składająca się z paru akordów owszem nadają do balowania z piwem w tle, w klubie, na jakiejś „potupajce”, gdzie stłacza się tuzin osób, które wieczorem chcą odpocząć od trudów i znojów życia. A to daje im właśnie disco polo, gatunek wywodzący się z muzyki granej na weselach i zabawach. Jednak czy jest to muzyka, że tak to określmy, codzienniego użytku? Do słuchania w domu, podczas podróży tramwajem czy samochodem? Tu bym zaprzeczyła, chociaż, jak widać po przypadku radia VOX, disco polo cieszy się szaloną popularnością. Przynajmniej dla mnie, mimo że wychowałam się na disco polo, a Boys było moim ulubionym zespołem, to ten gatunek muzyki trafia do mnie tylko przy okazjach zabawowych, gdy atmosfera jest niemal biesiadna.
  Są gusta i guściki, nikogo nigdy nie potępiłam za to, jakiej muzyki słucha. Jedynie w moim odczuciu disco polo nie jest niczym zachwycającym, ambitnym, itd. A za muzykę ponad wszystko uznaję muzykę klasyczną. 🙂

  Polubienie

  • Racja, nie jest to ambitna muzyka, ale wszelkie imprezy, jak napisałaś „biesiadne” bez muzyki disco nie mają praktycznie prawa bytu. Choćby na weselach, tego gatunku oczekuje się najbardziej. 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s