Envy. Haters. Whatever.

Poruszając dość delikatny temat, którego dziś zapewne nie wyczerpię, zacznę od fajnego cytatu.

Jasne, że biust działa na facetów, działa jednak również, co niemiłe, na kobiety. (…)
W przypadku kobiet zaczyna się to już w młodości. Dziewczyna wcześnie się rozwija. Wzbudza pożądanie nastolatków. Jak reagują jej koleżanki? Wyżywają się na niej. Zazdroszczą jej, że przyciąga uwagę chłopców, czują się gorsze i tak dalej. Ale wyżywają się na niej, choć dziewczyna nic nie może poradzić na to, że jej ciało dojrzewa.

~ Harlan Coben

Dziewczyna nic nie może poradzić. Taka prawda. Nie daj Boże, gdy takowa lepiej dogaduje się z chłopakami niż zazdrosnymi nastolatkami. Od razu od otoczenia dostaje stosowną do tego naklejkę. Nie raz taka opinia może wiele zmienić w życiu tak młodej osoby… Jeśli ma wystarczająco dużo wiary w siebie oraz pewności, trochę rozumu, by nie przejmować się nieuzasadnioną gadaniną, jest silna i posiada potrzebne wparcie w postaci znajomych, którzy w razie potrzeby wesprą ją, to da rady. Ale jeśli nie? O ile kojarzycie utwory polskiego rapera o pseudonimie Mam Na imię Aleksander to poznacie ten cytat:

Słowa bywają zbyt ciężkie, nie zdziw się,
gdy ktoś zawiśnie przez zwykłe brednie.
Wiedz, że jeśli już do ust ktoś wkłada lufę,
to za zimny spust ciągną bliscy ludzie.

Najgorzej jest, gdy hejtowaną osobę nachodzą wątpliwości. Gdy zastanawia się, czy oni może jednak nie mają racji? Skoro większość tak mówi, to może coś w tym jest? Może rzeczywiście gdzieś popełniłam błąd? Nie, Młoda Damo, nie daj sobie tego wmówić! Możesz robić te rachunki sumienia, dopatrywać się swoich wad, ale ich nie znajdziesz. Zresztą, skoro ludzie, którzy są dla Ciebie ważni mówią, że tamci się mylą, to czemu powątpiewasz w ich zdanie? Przecież oni są na Twoim pierwszym miejscu. Zresztą, z natury osoby, którzy Cię nie znają zaczynają te wszystkie plotki. Z obserwacji. Bo co? Bo masz dużo kumpli i to z nimi spędzasz czas? Bo masz inne zainteresowania niż różowe ciuszki, malowanie paznokci czy ploteczki z świata gwiazd, a wolisz dresy, fullcapy oraz motoryzację? To nie robi z Ciebie panny lekkich obyczajów. Ludzie widzą to, co chcą widzieć. A ty musisz to znieść z podniesioną głową. Nie daj im satysfakcji. Poza tym hejtu nie piszą ludzie inteligentni, pamiętaj o tym. 

Reklamy

2 responses to “Envy. Haters. Whatever.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s